Berte ekologii, jako přirozený životní styl

Možná se začínáte děsit toho, že Vám chce někdo zase vnucovat něco z té ochrany přírody kolem nás. Ale věřte, že když se naučíte dělat věci jinak, pomůžete víc, než když budete čekat, až zavřou tepelné elektrárny, aby nám neničily ovzduší.

Co můžete pro přírodu udělat Vy?
Odpověď na otázku je prostá. Hodně. Pro ochranu přírody můžete udělat vážně hodně.

Určitě se do Vás od školních lavic hustí, že byste měli třídit odpad. Je fantastické, kolik lidí už tak činí. A ne proto, že Vás někdo vidí, nebo nevidí. Ale proto, že třídění odpadu jste zavedli do svého běžného života, jako jeho přirozenou součást.

lustr z lahví

A co PET lahve?
Stále je ještě využíváte v domácnostech, nebo byste je nejraději nahradili jinými. Třeba takové skleněné láhve se opět po dlouhých letech dostávají na pulty našich obchodů. Nemyslíme tím samozřejmě jen na alkohol. Ale třeba na mléko. Které mléko si raději koupíte? Přece v té skleněné lahvi. Protože už ekologicky myslíte. Možná jen podvědomě, ale přece. Ty skleněné se dají použít stále dokola. Nebo se roztaví a vyrobí se jiné. A tady vidíte, jak je důležité třídit odpad. Ale co plastové? Ty se v přírodě nerozloží nikdy! I když se z víček vyrábějí prolézačky pro děti na hřiště, pořád tu jsou a budou.

voda v lahvi

Možná Vás to ještě nenapadlo. Možná jen o tom nevíte. Ale je jisté, že byste měli zavést do své domácnosti i náhradní skleněné láhve, které můžete jednoduše vymýt a používat stále dokola. A na cokoliv. Zvláště na vodu, která je tak blahodárná pro naše zdraví.

5/5 - (1 vote)