V televizi se dnes dá vidět všechno možné

Začneme pořadem zvaným Zvieracia klinika. Ta se vysílala na slovenské televizi Joj. Pro milovníky zvířat to bylo to pravé ořechové. Jedná se v podstatě o to, že hlavními hrdiny jsou nemocná zvířátka, která přicházejí na tuto veterinární kliniku. Příběhy bývají veselé, těch je však méně. Pak existují případy, kdy přišlo nemocné zvíře a dalo se vyléčit. Ten nejhorší možný scénář na televizní obrazovce byl vidět také.

dlažební kostky

V Československu se stal od začátku fenoménem pořad Bakaláři. Lidé posílali svoje příběhy, které prožili a ty se následně vybírali a točili. Jeden z nich nesl název Dlažba a pochází z roku 1976. Manželský pár důchodců žije v bytě. Ne úplně v poklidu, jelikož je babička Liduška poměrně aktivní a hubatá. Jednoho dne se rozhodne, že je třeba opravit chodník před panelákem, kde bydlí. Rozhodne se to řešit formou sobotní brigády všech obyvatel domu.

V sobotu se však nikdo neukáže. Každý raději zmizí, někteří na chatu, jiní se zapírají. Tak se to Liduška rozhodne vzít do vlastních rukou. Dokonce ani její muž jí nechce pomoct. Naopak hudruje, že mu neudělala oběd. Dá ji i ultimátum, že buď půjde domů a začne vařit, jinak si on balí kufry. Liduška se zatne a nepůjde a manžel si opravdu zabalí a odejde. Mimo toho ji v uvozovkách obtěžuje svými podvratnými řečmi učitel ve výslužbě v podání Františka Filipovského.
malá kočička

Čert nikdy nespí nebo také Skutočné príbehy jsou dva názvy slovenského seriálu, který je točený podle námětů diváků. V podstatě takoví slovenští bakaláři, nicméně ne vtipní. V tomto případě je to obvykle dramatické, někdy až příliš smutné či jak se říká na krev. Jeden z příběhů nese název Zlatko. Hlavním hrdinou je herec a muzikant Ondro. Ten si žije klidný životem, dokud nepotkal mladou slečnu, která ho poprosila o svezení.

Tady se to však začalo zamotávat. Dívka jménem Tereza ho poprosí, jestli by ji u sebe nemohl pár dní nechat přespat. Nemá totiž, kam jinam by šla. Ondro se rozhodne udělat dobrý skutek. Ovšem zakrátko toho bude litovat. Tereza se rozhodne, že je její Zlatko a bude se tak k němu chovat. Začne si namlouvat, že s ním chodí. Skamarádí se s postarší sousedkou, bude se mu tzv. cpát do postele. Ondro však nebude mít zájem, navíc je ženatý.

No, a ještě jednou bakalářský příběh, tentokrát s názvem Doma je doma. Jedná stará babička trpí těžkou sklerózou a tím pádem její rodině připraví často perné chvilky. Jednou si vyšla do ulic jen v kabátě a pyžamu, a navíc se přišla vyspat do ložnice do cizího domu. Když ji našli obyvatelé domku v Berouně, kam přišla, tak se opravdu vyděsili.